Fıkralar.us bloguna hoşgeldiniz !

Internetin en çok aranan fıkraları bu sitede...
Çatlayana kadar gülmek mi istiyorsunuz?
Arkadaşlarıma anlatabileceğim fıkralar öğrenmek istiyorum mu diyorsunuz?
Fıkra repertuarına yeni fıkralar mı eklemek istiyorsunuz?
İşte hepsi burada ve tek adreste...

Haziran 06 2019

Covciki covciki, Vocuk vocuk, Plomp plomp

Etiketler :

Kiralık ev tutmak isteyen bir adam emlakçıdan bir evin anahtarını alarak eve bakar.

Evi çok beğenen ve tutmaya karar veren adam merdivenlerden inerken alt kattan gelen seslere kulak kabartır. Alt katın kapısının önünden geçerken “covciki covciki, vocuk vocuk, plomp plomp” diye sesler duyan adam çok merak eder ve alt kat komşusunun kapısının anahtar deliğinden bakar.

Bbir adam ve bir kadın çırılçıplak… Kadın elleriyle gögüslerini sıkıp dururken covciki covciki sesleri çıkıyor, adam da sinirli bir şekilde aletini süt şisesine sokuyor vocuk vocuk, şişeden çıkartırken ise plomp plomp diye ses çıkartıyor ama bir elinde de şemsiye tutuyor.

Adam hayretler içinde evden çıkıp emlakçıya koşar. Böyle sapık komşular ile aynı binada oturamayacağını söyleyerek tepkisini dile getirir ve tüm olanları emlakçıya anlatır.

Konuyu araştıran Emlakçı gayet pişkin bir biçimde;

Haaa!, Onlar mı? Onlar sapık değil. Onlar sağır ve dilsiz karı koca. Kadın elleriyle gögüslerini sıkarak (vocuk vocuk) git markete süt al diyormuş. Adam da dışarıda hava berbat, yağmur yağıyor, mikerim sütünü (vocuk vocuk, plomp plomp) bu havada süt almaya mı gidilirmiş diye tepki gösteriyormuş… 🙂

Nisan 22 2019

Kiminle Evlenmeli Nine; Doktor mu ? , Memur mu ?, Öğretmen mi ?

Etiketler :

Nine ! Doktorla mu   Memurla mı , Öğretmenle mi  Evlenmeliyim ?

Genç bir kız taliplerinin artması ile birlikte kafa kafası karışmış biçimde anneanesine danışmak için yanına gider. Tereddütlü biçimde kendisine sorar…

 

Nine! Taliplerim var hangisi ile evlenmeliyim ?

  • Kız: Anneanne 3 artık evlenme yaşına gelim ve taliplerim var bir türlü karar veremiyorum sana danışmak istiyorum ben kminle evlenmeliyim ?
  • Nine: Söyle bakalım kızım taliplerin kim ?
  • Kız: 1. talibim bir memur sab, geliri ve sigortası var devlet elinde güvenilir bir geleceği var. 2. talibim doktor iyi tahsilli geliri de iyi. 3. bir talibim daha var ama onu söylememe gerek bile yok

Ninesi araya girer ve sorar

  •  Nine : Sen söyle bakalım 3. talibin kim kızım ?
  • Kız : Ya o çok önemli değil bir öğretmen

der ve nine heyecanla konuya girer…

  • Nine : Eh be kızım siz gençler hep böyle hatalı seçimler yapıp sonra üzülürsünüz ;

evlilik sadece maddi anlamda refah anlamına gelmez kızım evliliğin sağlıklı olması için başka yönleri de vardır. Mesela birlikte olacaksınız memurla evlenirsen “bugün git yarın gel der”. doktorla birlikte olsan “Sıradaki der ”

Ama öğretmenle evlenirsen “Aanlamadıysan bi daha, anlamadıysan bir daha … 🙂

Eylül 05 2010

Akıllı sarışın

Etiketler : ,

New York`tan Los Angeles`e giden ucakta cingoz bir avukat ile sarisin aptal gorunuslu bir hanim yanyana oturuyorlar. Avukat hem hanimla yakinlasmak hem de hosca vakit gecirmek icin bir oyun teklif ediyor. Kabul gorunce oyunu anlatiyor:

-Size bir soru soracagim, cevabi bilemezseniz bana 5 dolar vereceksiniz, sonra siz so…racaksiniz bilemezsem ben size 50 dolar verecegim.

Ve ilk soruyu soruyor:

-Ay ile dunya arasindaki uzaklik ne kadardir?

Kadin tek soz soylemeden cantasindan 5 dolar cikarip adama uzatmis. Soru sorma sirasi sarisina gelmis:

-Tepeye 3 ayakla tirmanip 4 ayakla asagi inen sey nedir?

Adam dakikalarca dusunmus… Yaniti bulamamis… Cuzdanindan 50 dolar cikarip kadina uzatmis. Kadin parayi kibarca alip cantasina koyarken avukat merakla sormus:

-Cevap ne?

Kadin tek kelime etmeden cantasini acmis ve 5 dolar cikarip adama uzatmis..

Ağustos 06 2010

Sarışınlar (Dedektif)

Etiketler : ,

Üç sarışın Dedektif olmak üzere polis merkezine başvurmuşlar..Yapılması gerekenler sınavları yöneten de Komser Kazım’mış..Komser Kazım 1.kıza 5 saniye boyunca 1 klasörden çıkardığı resmi göstermiş ve -Söyle bakalım kızım demiş..Bu bir kanun kaçağının resmidir..Bu herifin bariz özelliği nedir? Bunu ilerleyen zamanlarda nasıl tanıyabilirsin ?

Kız şöyle bir durmuş ve Çok kolay demiş -adam tek gözlü.. Komser Kazım resime bakmış ve -Kızım bu resim profilden, yani yandan çekilmiş..Tabi tek göz göreceksin.. demis ve aynı resimi 2.sarışına gösterip aynı soruyu sormuş ve -Bana bak.. diye eklemiş..-Dogru dürüst bakıp bir cevap ver..demiş.. 2.sarışın bu adamı tanıyabilmek çok kolay demiş.. -Çünkü adamın tek kulağı var..demiş..Komser Kazım -Kızım diye bağırmış..-Bu resim profilden çekilmiş dedik ya..!Adamın suratının öbür tarafını göremiyoruz,bu nedene kaç gözü kaç kulağı oldugunu asla bilemeyiz..

Komser 3.Sarışına -Kızım lütfen akıllı ve düzgün bir cevap vermeye çalış..Beni çıldırtmayın..Bu adamın belirgin özelliği nedir..Bu adamı ileride nasıl tanıyabilirsin ? diye sormuş tekrar..3.sarışın -Bu adam lens takıyor diye cevap vermiş..

Komiser Kazımşaşırmış..Şaşkınca resme bakmış lakin adamın lens takıp takmadığını bi türlü anlayamamış..Merak etmiş adamın dosyasını açıp okumuş dosyadaki bilgiye göre gerçekten de lens takıyormuş..

Komser Kazım 3.sarışına hayranlık içinde -aferin kızım demiş..-Dogru cevap vermişsin.Ama merak ettim bu kanun kaçağının lens taktığını resime bakarak nasıl bi anda anlayabildin..?Sarışın hatun -Çok Basit demiş..-Tek gözlü, tek kulaklı bi adamın gözlük takacak hali yok ya

Ağustos 05 2010

Sarışın Tanga’sı

Etiketler : ,

Yoldan geçen bir Sarışına adamın biri şunu sorar :

-Afedersiniz bayan Tanganız kırmızı mı sizin? diye sorar..

Sarışın Kadın : -Evet diye yanıtlar..

Adam :

-O zaman arkadaki tanga sizin..demiş

Ağustos 04 2010

Şaşırmanızdan Korktum

Etiketler : ,

Sekreterlik işine başvurmaya giden Sarışın Patronun odasına görüşmek için girmiş..ve üzerindeki tüm kıyafetleri çıkarıp sadece südyen ve kilotla kalmış..Patron şoke olmuş vaziyette sorar:

– Bu da ne böyle hanfendi ? Ben sekreter arıyorum..Erotik film için Aktrist aramıyorum..demiş..

Sarışın hatun pişkin bi ifadeyle :

– Biliyorum beyfendi..Benden referans istemeyecek misiniz?

– Evet..

– İşte ben de siz sormadan referanslarımı göstermek istedim..

Patron olayı geyiğe vurur :

– O zaman külot ve südyeni neden çıkarmadın_?

Sarışın Hatun :

– Aslında bana kalsa onları giymeyecektim lakin sizin şok olup şaşırmanızdan korktum..demiş

Ağustos 03 2010

Kurbağa ve Sarışın Hatun

Etiketler : , ,

Sarışın bir hatun otele gider..Otel odasının anahtarını alıp yukarıya odasına çıkar..Odada masasının üstünde bi kurbağa görür, korkup resepsiyonu arar..

– Beyfendi odamda iğrenç bir kurbağa var..

– Kurbağa mı?Evet o kurbağa müşterilerimizi memnun etmek için konulmuştur..Kurbağayı bacak aranıza koyarsanız can sıkıntınızı giderir..

Sarışın Hatun şaşırır..Uzanır yatağına kitap falan okur..Ama aklı hala kurbağada kalmıştır..

Deneme yapayım der ve kurbağayı bacak arasına yerleştirir..Lakin kurbağada tepki yok..Biraz bekler uğraşır ama hala kurbağa tepkisiz..Dayanamayıp resepsiyonu tekrar arar :

–  Kurbağayı dediğiniz gibi koydum ama tepkisiz duruyor..

– Peki Hanfende Hemen geliyorum..

Resepsiyonist çok sinirli bi şekilde sarışının odasına girer ve hatunun üstüne atlar ve bağırır..

– Bak lanet kurbağa..!Bu sana son gösterişim..

Ağustos 02 2010

Anlamsız Evlilik

Etiketler : ,

Çocuk babasına :
– Babacığım, annem ile nasıl evlendin?
Adam eşine dönüp :
– Görüyormusun, çocuk bile anlam veremiyor

Ağustos 02 2010

Şişeyi Geri Gönder

Etiketler : , ,

Herifin biri çok lüks bir restorana girmiş yemeğini ısmarlamış gelmesini beklerken bir bakmış yan masada sarışın iri göğüslü uzun bacaklı bir fıstık..Dayanamamış garsonu çağırmış..-Yan masadaki şu nefis yaratığı görüyomusun ona en pahalı şarabınızdan ısmarlamak istiyorum..Böylece garson restorandaki en pahalı şaraptan 1 şişeyi bizim fıstığa götürmüş kadın bir şişeye bakmış bir adama bakmış ve çantasından bir kağıt çıkarıp bişiler yazmış, adama götürmesi için garsona vermiş..Garson kağıdı adama vermiş adam bir bakmış’ki şöyle yazıyor..Bayım, eğer garajınızda son model bir BMW, banka hesabınızda 10 milyon ve bacaklarınızın arasında’da 20 cm’lik bir şeyiniz varsa gönderdiğiniz şişeyi zevkle kabul ederim..Adam bunları okuduktan sonra bir an durmuş, o da bir kağıt çıkarıp bişiler karalamış ve garsona vermiş..Bayana götür bunu..demiş garson notu götürmüş sarışın afet kağıdı açmış ve aynen şöyle yazıyor..-Sadece bilmeni istedim benim garajımda bir Ferrari, bir BMW ve bir de Mercedes var, banka hesabımda ise tam 50 milyon dolar var ama senin gibi muhteşem bir kadın için bile 3 santim kestirmeye hiç niyetim yok onun için şişeyi geri gönder kaltak..demiş :)

Ağustos 01 2010

MelekLer Ucarmı ?

Etiketler : ,

-Anne Melekler Uçarmı ?
– Uçar.

– Bütün melekler mi?
– Evet.
– Peki bizim hizmetçi kız neden uçmuyor?
Annesi şaşırır:
– Hizmetçi neden uçacakmış kızım?
– Babam konusurken ona hep “Melegim!” diyor da.
Anne öfkeyle fırlar:
– Ya öyle mi, o halde az sonra hemen uçar