Fıkralar.us bloguna hoşgeldiniz !

Internetin en çok aranan fıkraları bu sitede...
Çatlayana kadar gülmek mi istiyorsunuz?
Arkadaşlarıma anlatabileceğim fıkralar öğrenmek istiyorum mu diyorsunuz?
Fıkra repertuarına yeni fıkralar mı eklemek istiyorsunuz?
İşte hepsi burada ve tek adreste...

Ocak 07 2019

Kul, Asker Hasan’ın Rabbine Mektubu

Etiketler :

Advertisement

Asker Hasan’ın Allah’a Mektubu

Her Türk erkeğinin askere gittiği gibi Hasan’ın da askerlik çağı gelmiş ve o da askere gitmiş…

Askerliğin ilk zamanları Hasan için çok zor geçmese de İlerleyen zamanlarda Hasan biraz maddi anlamda sıkıntı çekmeye başlamış. Öyle ki Hasan kimsesizmiş.

Gel zaman git zaman herkese mektup geliyor ve bu mektupların zarflarından az ya da çok diğer tüm askerlere para gönderiyormuş. Fakat bizim kimsesiz ha sana para gönderecek kimse olmadığı için Ne mektup geliyor Muş ne de para.

Advertisement

Parasızlıktan zor durumda kalan Hasan 10 lira ondan 20 lira bundan alıyor Sigarada içtiği için sürekli bir onun sigarasından bir bunun sigarasından tabiri caiz ise otlanıyormuş.

Birkaç ay içerisinde bütün arkadaşları durumdan rahatsız olmaya ve kimse Hasan’dan uzaklaşmaya kimi ise tersleyip aşağılamaya başlamış.

Durumu farkeden Hasan çok içerlemiş. Düşünmüş düşünmüş ve demiş ki kendi kendine Benim Rabbimden başka kimsem yok. Bir mektup yazmaya karar vermiş VE YAZMYA BAŞLAMIŞ.

Advertisement

” Rabbim Benim senden başka kimsem yok. Dolayısıyla bir şeyler isteyebilecek de kimsem yok.

Bana acil olarak 200 lira gönderir misin.

Saygı ve sevgilerimle

Advertisement

Hasan Kulun”

Mektup Zarfın içerisine koyan Hasan zarfın Üzerine de “kul Hasan’dan Rabbime” yazmış ve postaya vermiş.

Tüm askerlerin mektupları rastgele kontrol edilir. O gün de çavuş ilk önce giden mektupları kontrol etmek için üzerlerine bakarken kul Hasan’dan Rabbime yazılı mektup dikkatini çekmiş ve okumak için zarfa açmış ve içindekileri okumuş. Çavuş içerisindeki yazıyı okuyunca bir sürü İki gözü iki çeşme ağladıktan sonra hemen diğer üst rütbeli askerler ile konuşmuş ve aralarında para toplamışlar. Fakat 200 lirayı toparlayamama mışlar toplanan 180 liraya Zarfın içerisine koyan Çavuş Aynen Hasan’ın yazdığına benzer bir bir şekilde rabbinden kul Hasanağa yazmış ve zarfı kapatıp Hasan’a geri göndermiş.

Advertisement

Hasan zarfı almış açmış ve 180 liraya görünce çok sevinmiş Hemen katlayıp cebine koymuş ve tekrar eline Kağıt kalemi alıp Rabbine gönderilmek üzere mektubu yazmaya başlamış.

“Rabbim Öncelikle dileklerimi kabul ettiğin ve bana bana gönderdiğin için teşekkür ediyorum. Fakat zarfın üzerine askeriye dışında başka bir adres yazacağım bundan sonra bana para gönderirken oraya yollarsın. Burada şerefsiz bir çavuş var galiba zarfı açıp içinden para çalıyor !”

Advertisement

Yorum Yazın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.